925 Ayar Gümüş Abdulhamit Han İşlemeli El İşi Özel Tasarım Erkek Yüzük Stok Kodu:2018560

Abdulhamit Han İşlemeli El İşi Özel Tasarım Erkek Yüzük

 

Abdülhamit Han Yüzüğü

·Üst tarafta : "Hilafet Sancağı" gümüş olarak nakşedilmiştir

·Yan taraflarda ise işlemeler bulunmaktadır.

 
En : 2 cm
Boy : 2,2 cm
Takribi Gram : 21,7gr
Değerli Taşlar : Sıkma Kehribarı
Metal Tipi : 925 Ayar Gümüş
Tema : İşlemeli Erkek Yüzük


Ürün Tamamen El İşidir .

Aynı Gün Ücretsiz  Kargo Özel Hediye Kutusu.

 

Yüzük üzerinde farklı figür seçenekleri kullanılabilir. Ayyıldız, kayı sancağı, selçuklu arması, Osmanlı tuğrası gibi... Taş yüksekliğini kesimini tercihinize göre tasarlayabiliriz. Bunun için 0541 845 4747 numaralı whatsapp hattımıza isteklerinizi yazabilirsiniz.

Kendinize veya sevdiklerinize alabileceğiniz özel ürünlerimizdendir.

 

Kehribar Özellikleri


1.Kehribar taşı sanılanın aksine bir mücevher değil 40 milyon yıl önce ölen ağaçların fosilleşmiş reçinesidir. Öyle ki kehribarlar, tarih öncesi böcekleri bile içinde saklamıştır. 

2.Yerin metrelerce altında bulunan bu değerli taşa ulaşmak adeta cesaret istiyor. Polonya, dünyanın kehribar ülkesi olarak Kabul edililiyor. Sadece kehribarların sergilendiği müzeleri bile görmek mümkün.

3.Kehribarın 256 farklı tonu bulunmaktadır. Taş çağından beri güzelliği kadar değerli olan Kehribar taşı 150 C’ye kadar ısıtılırsa yumuşar, Isıtılan kehribar rengini değiştirerek kızıllaşır.

4.Oluşumu çok uzun yıllar süren kehribarların en bilinenleri damla kehribar, fosil kehribar, sıkma kehribar ve ateş kehribar çeşididir. Damla kehribar, Çam ağacı reçinesinin fosilleşmesiyle oluşurken yapışan böceklerin, kehribar ile birlikte fosilleşmesiyle fosilli kehribar meydana gelir. Kehribar tozlarının sıkıştırılması ile sıkma kehribar, şeffaf ve saydam bir yapıya sahip olan taşa ise ateş kehribarı adı verilmiştir.

5.Bugün çoğunlukla takı, tesbih ve süs eşyalarında gördüğümüz kehribar, geçmiş zamanlarda boğmaca tedavisinde kullanılmıştır. 
 

6.Amber’ adı ile de bilinen kehribar, özellikle çağımızın hastalığı olan Çeşitli sinir hastalıkları, ani öfke nöbetleri, duygusal travmalar ve depresyona neden olabilecek etkenleri engeller, bireyin ruhsal ve zihinsel olarak rahatlamasına yardımcı olur. 

7.Bu kıymetli taşı sahte kehribardan ayırmak için en kesin yöntem kimyasal testlerdir.

Aseton testi ile öğrenme:Küçük bir pamuk parçasına birkaç damla aseton damlatın ve kehribar tanesinin üzerine bırakın. Aseton buharlaştıktan sonra gerçek kehribarda hiçbir etki görünmez. Sahte kehribarda ise yapışkan bir yüzey oluşacak ve parmak iziniz sahte kehribar tanesi üzerinde kalacaktır. Bu test aynı zamanda sentetik ve plastik ürünler için de kesin çözüm veren bir testtir.

Tuzlu su yöntemi ile öğrenme: Bir miktar suya sofra tuzu katın ve güzelce karıştırın. Gerçek kehribarlar su üzerinde kalacak, sahte kehribarlar ise batacaktır.

Diğer Özellikler
Stok Kodu2018560
MarkaDoğan Kuyumculuk
Stok DurumuÜrünümüz tükenmiştir. İlginize Teşekkür Ederiz...

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.